אז כמה אנחנו שווים כשאנחנו כועסים


למטיב ידיעתי, החלפת הפרומולה של התרופה על ידי GSK במקרה של פרשת האלטרוקסין בניו-זילנד לוותה בהעברת הייצור התרופה המקורית מגרמניה למפעלי חברת  Aspen  במדבר סהרה באפריקה ורכישת אחוזים ממניות  Aspen.

לא צריך להיות גאון כדי להבין שהעברת פס ייצור מגרמניה לאפריקה ברוב המקרים לא נועדה לשפר איכות מוצר, אלא הוזלה בעלויות הייצור.

משום מה אני מאמין שהרגולוציה ורמת הפיקוח על מפעל תרופות בגרמניה קצת שונים ממפעל שמתנהל במדבר הסהרה ושהבריאות שלנו לא ממש מעניינת אף אחד בתאגידים האלה, רק כסף.

מטופל בכדור החדש? – לחץ כאן וספר איך אתה מרגיש בעקבות השינוי

אנחנו לא יודעים באמת את הסכומים וכמה כל אחד מרוויח אבל אפשר לשער שכמו בתחומים אחרים היצרן מרוויח הכי קצת והאחרון בשרשרת- בתי המרקחת (חלקם של קופות החולים) מקבל את חלק הארי.

החזירים

בהיותנו מטופלים כרוניים זה נכון שאנחנו 'קהל שבוי' ולא הייתי ממליץ לאף אחד להפסיק את הטיפול התרופתי בלי להתייעץ עם רופא- אבל בכל זאת אנחנו שווים תזרים מזומנים יפה שעלול להתערער. כי אם נתחיל לפזול לאלטרנטיבות וחלק יעבור למוצרים אחרים מישהו עלול להפסיד הכנסה משמעותית.

משרד הבריאות מספר לנו שהיצרן הפיק פורמולה יציבה יותר ולכן הפסיק את ייצור התרופה הקודמת. אני חושב שהיצרן כמו כל יצרן אחר חושב דבר ראשון על הכיס שלו, גם כשמדובר על הבריאות שלנו.

אם השמועות נכונות והיצרן באמת שינה את הפורמולה הטבעית שהתבססה על הפקת החומר הפעיל מבעלי חיים והחליף אותה במוצר סינטטי מסיבות אחרות- נניח כדי לחסוך דולר וחצי על קופסא, יכול להיות שדרישה מצידנו לחזור לפורמולה הישנה תצדיק את החזרה לייצור התרופה בפורמולה הישנה.

למיטב ידיעתי לא נגמרו החזירים בעולם (לפי ויקיפדיה -פעם הפיקו מהם את החומר) גם לא חזירים קפיטליסטים שלא יהססו לסכן מאות אלפי מטופלים ברחבי העולם בשביל לשפר את הגרף של המניה. אם צריך נילחם בהם גם דרך המקום שהכי כואב להם- הארנק.

נ.ב.

תגובתה של גברת ענת יפה מהאגודה הישראלית לאנדוקרינולוגיה לפרשה כל כך יהירה, מנותקת מהמציאות ומהמטופלים שסובלים…-פשוט צחוק הגורל שאנשים חסרי רגישות אחראים על הבריאות שלנו ועוד יותר חבל שהם לא עוברים סדנת הגיון פשוט.

כנראה שהגברת באמת מאמינה שמישהו ישב להקליד כאן ובאתרים אחרים את כל התגובות והסימפומים, או שאנחנו סתם מקטרים כי החליפו לנו את המדבקה על הקופסא.

לחץ כאן כדי להצטרף לתביעה

מטופל בכדור החדש? – לחץ כאן וספר איך אתה מרגיש בעקבות השינוי

מודעות פרסומת