אנחנו לא עכברי מעבדה וזכותנו לדעת


יכול להיות שהאדם שאישר את האלטרוקסין החדשה לא הקדיש יותר מדי תשומת לב לעניין וחשב שאם שהחומר הפעיל לא השתנה (*לפי הצהרת היצרן) אז לא תהיה שום בעיה.

עובדתית- יש בעיה, ולפי כמות התגובות ותיאורי הסמפטומים מדובר בבעיה נרחבת, ואולי גם מסוכנת עבור חלק מאיתנו.

מניסיוני האישי אני יודע שהאופי החמקמק של ביטויי חוסר איזון של בלוטת התריס משפיע על מגוון גדול של היבטים פיסיולוגיים ונפשיים. רק מי שמטופל בתרופה במשך שנים יכול להבין שמיחוש מאוד מסויים (גם אם אין לו שם רפואי) קשור לתפקוד בלוטת התריס, וכפי שרואים בסימפטומים שהבאתם אצל כל אחד הביטוי קצת שונה.

רופאים לא תמיד מבינים שאנחנו מרגישים את הגוף שלנו יותר מכל גרף או פלט ממוחשב.

לפני שנתיים הגעתי לבדיקה ושאלתי את הד"ר האינדוקריני לגבי תופעות לוואי מצריכת אלטרוקסין במשך ארוכה (30 שנים). הוא אמר שאין שום תופעות לוואי ידועות. כשביקשתי הפניה למחקר שבדק את העניין קיבלתי תשובה לקונית מזלזלת. משהו בסגנון- אין שום בעיה קח את המרשם ובוא… נתקדם הלאה.

אותה גישה יהירה ומזלזלת במטופלים שולטת במשרד הבריאות ואם מישהו שם קיבל מזכר מהיצרן או המשווק שהחומרים "הפעילים" לא השתנו אז זה בסדר- בואו נתקדם הלאה.

שכחתם אותנו ואת האחריות הנובעת מתפקידכם

אנחנו אלה שמשלמים עבור השירות שלכם ועבור הטיפול התרופתי. אנחנו אלה שמרגישים את הביטויים הייחודיים של המחלה יותר מכל טופס פקידותי או מכתב חתום מתאגיד ענק שמעידים שהכל יהיה בסדר.

אם החלטתם לספק לנו תרופה בפורמולה חדשה שמשפיעה על כל כך הרבה אנשים בצורה כה נרחבת, חובתכם המקצועית והמוסרית היא לספק לנו תשובות מבוססות:

  1. האם התרופה החדשה מיוצרת בתהליך או מקום שונים ?
  2. האם השפעת החומרים בלתי פעילים (בלבד) על מטופלים נבדקה ?
  3. אם החומרים הפעילים זהים לתרופה הישנה- מדוע יש מטופלים שנדרשים להעלות את המינון ?
  4. מה לגבי השפעת הגומלין בין החומרים הפעילים לחומרים האחרים שנוספו ?
  5. מדוע יש תלונות של מטופלים באלטרוקסין החדש שנמצאו מאוזנים מבחינה הורמונאלית ועדיין סובלים מתופעות לוואי ?
  6. לאור פרשה מקבילה בניו-זילנד מ- 2008, כיצד לא נערכתם או הבאתם בחשבון את הסימפטומים הצפויים של המטופלים בישראל ?
  7. האם הסימפטומים האלה יעברו בלי להשאיר נזק לטווח הארוך ?

אם האחראים על הכשל הזה היו סובלים "רק" משלוש סימפטומים מתוך העשרות שחוזרים על עצמם בתגובות יש לי רושם שהטיפול בפרשה היה שונה לחלוטין. אם יש לכם שאלות נוספות שכדאי להוסיף לרשימה אתם מוזמנים להוסיף אותם בתגובות ואעדכן בהתאם. עותק נשלח למשרד הבריאות ואני מצפה לקבלת תשובות שאפרסם כאן.

עדכון

עד עכשיו נכנסו לאתר אלטרוקסין יותר מ- 2,000 מטופלים ותרמו מעל 150 תגובות עם תיאורי סימפטומים. אי אפשר להתעלם מזה, ולא נוותר. לאחר סוכות נתחיל לפעול בהיבט המשפטי. הרשמו (משמאל למעלה) לקבלת עדכונים.

לחץ כאן כדי להצטרף לתביעה

מטופל בכדור החדש? – ספר איך אתה מרגיש בעקבות השינוי

מודעות פרסומת